fashion.1s.lv

 

Saules bučiņas :*


Redzami visu vasaru
Vasaras raibumi ir ģenētiski pārmantoti brūngani vai tumši brūni 1–3 mm lieli pigmenta plankumiņi galvenokārt uz sejas, muguras, pleciem un rokām. Tie rodas pavasarī un vasarā kļūst īpaši redzami, jo saules staru ietekmē pigmenta šūnas sāk darboties intensīvāk. Savukārt rudenī un ziemā tie kļūst gaišāki un nav tik pamanāmi.

Dabas rota
Daudzās zemēs vasaras raibumus uzskata par lielisku dabas rotu. Tie piešķir sejai un ķermenim draiskulīgu izskatu un šarmu, tāpēc daudzi prestiži modes nami dod priekšroku modelēm ar vasaras raibumiem. Taču, protams, kas vienam patīk, otram rada diskomfortu, līdz ar to rodas vēlme no vasaras raibumiem atbrīvoties. Jāpiebilst, ka likvidēt vasaras raibumus var tikai ar lāzerprocedūrām, visas citas metodes balina tos vai mazina to rašanos.
Lai pasargātu seju un ķermeni no jaunu vasaras raibumu parādīšanās, vēlams:
  • izsargāties no tiešiem saules stariem;
  • nesauļoties solārijā;
  • valkāt tumšas brilles ar UV filtriem;
  • lietot saules aizsargkrēmu ar augstu aizsardzības pakāpi pret UV stariem;
  • valkāt cepuri ar platām malām.
Balināšana
Vasaras raibumus var izbalināt arī ar tautas līdzekļiem, turklāt tos var ērti izmantot mājas apstākļos.
Burkāna maska. Sarīvē vienu burkānu, pievieno ēdamkaroti auzu pārslu, pusi olas baltuma un 20 pilienu citrona sulas. Uzliec šo masku uz pigmentētajām vietām un paturi 20 minūtes.
Rauga maska. Ēdamkaroti 3% ūdenraža peroksīda sajauc ar 15 gramiem svaiga rauga. Uzliec šo maisījumu uz tām vietām, kuras vēlies izbalināt. Paturi masku uz ādas 15–20 minūtes.
Ogu maskas. Balinošas īpašības piemīt arī zemenēm un upenēm. Ogas samīci un liec uz ādas kā masku, turi 20 minūtes.
Skābpiena produktu maska. Skābpiena produktus, piemēram, kefīru, skābu krējumu, biezpienu, uzklāj kā masku uz pigmentētajām vietām, paturi 20–30 minūtes, tad noskalo.
Pētersīļu losjons. Divas trīs ēdamkarotes sasmalcinātu pētersīļu uz lēnas uguns 10 minūtes vāri 200 gramos ūdens. Atdzesē novārījumu un nokās, pievieno citrona sulu. Lieto kā losjonu rītos un vakaros. Tas palīdz atsvaidzināt sejas ādu un mazina pigmentācijas plankumus.
Citrona sulas šķīdums. Citrona sula ir vispopulārākā vasaras raibumu balināšanai. Vari pamēģināt šādu masku: ēdamkaroti 3% ūdeņraža pārskābes sajauc ar citrona sulu. Samērcē marli šajā šķīdumā un paturi 15–20 minūtes.
Skābu kāpostu sula. Arī skābu kāpostu sula padara ādu gaišāku un mazina pigmentāciju. Samitrini marli skābu kāpostu sulā, paturi to uz ādas ne ilgāk kā 30 minūtes.

ZINĀŠANAI
Lai izbalinātu vasaras raibumus, var lietot speciālus kosmētiskos līdzekļus. Balinošo kosmētisko līdzekļu līnijās ietilpst sejas pieniņi, losjoni, krēmi, maskas un citi produkti. Atceries, ka arī šiem līdzekļiem ir jābūt ar UV filtru. Pirms kosmētiskā līdzekļa iegādes rūpīgi izlasi tā etiķeti!

IEVĒRO!
  • Dabiskās maskas un šķīdumus var lietot ne tikai ziemā, rudenī un pavasarī, bet arī vasarā. Taču gan maskas, gan losjonus vēlams lietot vakarā, kad saulīte jau ir norietējusi, jo šie līdzekļi padara sejas ādas virskārtu jutīgāku pret sauli.
  • Ja tev ir iekaisušas pinnes, nekādā gadījumā nedrīkst lietot balinošos līdzekļus. 
  • Pirms masku vai losjonu uzklāšanas pārbaudi, vai tie tev neizraisa alerģisku reakciju. Uz neliela ādas laukuma (3x3 cm) uz 15 minūtēm uzliec masku. Ja uz ādas neparādās apsārtums, tūska, ja nejuti kņudēšanu, niezi, vari droši klāt masku uz ķermeņa un sejas. 
  • Ja āda neiekaist, sausas ādas īpašnieki dabisko produktu maskas var likt divas reizes nedēļā, taukainas sejas īpašnieki – katru otro dienu.
  • Balinošos līdzekļus noskalo ar siltu ūdeni.

Skaistumkopšanas procedūras
Skaistumkopšana saloni piedāvā procedūras, kas palīdz cīņā ar vasaras raibumiem, piemēram, augļskābās maskas un ķīmiskos pīlingus. Klīnikās iespējams veikt dažādas lāzerprocedūras. Augļskābās maskas un ķīmiskais pīlings nedaudz mazina vasaras raibumus, bet nelikvidē tos pilnībā. Vasaras raibumus var likvidēt ar lāzerprocedūru palīdzību. Tās var veikt tikai no septembra līdz aprīlim, jo šajā periodā āda ir vismazāk pakļauta tiešai saules staru iedarbībai. Atkarībā no vasaras raibumu daudzuma lāzerprocedūras jāveic vairākas reizes pēc kārtas, taču ne biežāk kā reizi mēnesī. Pēc procedūrām vienalga regulāri ir jālieto krēms ar SPF faktoru, lai efektu uzlabotu un neveidotos jauni vasaras raibumi. Procedūra nav lēta – viena reize maksā aptuveni 20 latu.

Ieteikumi
1. Pirms uzsākt jebkādas procedūras, ir jāsaprot, ka vasaras raibumi ir nevis veselības, bet gan psiholoģiska problēma. Mēģini šo dabas doto rotu pieņemt, iemīlēt un uztvert vairāk kā efektu, nevis defektu. Nevajag meklēt problēmas tur, kur to patiesībā nav! :)
2. Necenties vasaras raibumus slēpt zem bieza dekoratīvās kosmētikas slāņa. Pilnībā tos tik un tā neizdosies noslēpt, turklāt tava seja izskatīsies kā netīra.
3. Nejauc dzimumzīmes ar vasaras raibumiem. Pirms jebkurām manipulācijām ar vasaras raibumiem noteikti konsultējies ar ārstu dermatologu.

 
saules_bucinass.jpg
Komentāri (0)  |  2012-01-28 12:11  |  Skatīts: 822x
- Pievienot komentāru:

Vārds:

Komentārs:

Drošības kods:

Atpakaļ