fashion.1s.lv

 

Ja Jūs mīlat augstpapēžu kurpes…


Jāsaka, ka lielākajā daļā Eiropas valstu meitenes vai sievietes augstpapēžu kurpēs – tas ir liels retums, jo šajās valstīs dzīvojošās sievietes ir ļoti augstās domās par sevi un ir pārliecinātas par to, ka galvenais – tā ir ērtība un veselība. Starp citu, ja Jūs pavaicāsiet vīriešiem, kādas viņiem vairāk patīk meitenes – uz papēžiem vai bez tiem, tad drīzumā noskaidrosies, ka viņi tam nepiešķir lielu nozīmi.

3

 

Proti, staigāšana augstpapēžu kurpēs vīriešu uzmanības piesaistīšanai – tas ir mīts, kas mums ir kļūdaini uzspiests.

Mēdz teikt, ka augsto papēžu pirmatklājēja vīriešu pavedināšanas jomā bija marķīze Pompadūra … Tomēr franču revolūcija, tieši pretēji, vairāk nekā uz pusgadsimtu atcēla augstpapēžu kurpju nēsāšanu. Saka, ka tieši tad Parīzes ielās parādījās dāmas apavos ar plakanu zoli.

Mūsdienu ārsti vienā balsī nevis saka, bet skaļi kliedz par to, ka regulāra staigāšana uz augstiem papēžiem ir kaitīga.

Katri 2 augsto papēžu liekie centimetri par 25% palielina spiedienu uz kāju pirkstiem, tādējādi veicinot dažādu saslimšanu parādīšanos. Papēži palielina pēdu noslogojumu, tāpēc tās pakāpeniski it kā saplacinās.

Bet pastāvīgs, pārlieku augsts pēdas izvietojums veicinās pēdas sīko saišu un locītavu nobīdi, kas ar laiku novedīs pie atrozes attīstīšanās.

Ja labi pavēro meitenes, kuras nēsā augstus papēžus, tad var ievērot to, ka viņas nesper droši soli, bet kustās ar nedaudz ieliektiem ceļiem. Tas nav pievilcīgi ne tikai estētiskajā ziņā un noved pie patoloģiskām gaitas izmaiņām, bet arī kaitē veselībai.

Tas, ka pastāvīga staigāšana uz augstiem papēžiem – ir drošs veids kā tikt pie varikozes, droši vien, nevienam nav nekāds noslēpums, bet jaunībā ir grūti piespiest sevi domāt par sekām, kuras var iestāties pusmūža gados.

Toties mugurkaula nobīde visās sekcijās, piemēram jostas daļā, var iestāties arī salīdzoši jaunā vecumā, un kā apgalvo ārsti, šeit kaut ko mainīt būs ļoti grūti vai vispār neiespējami.

Toties, staigājot apavos ar plakanu zoli vai ar nelielu papēdi, cilvēka ķermeņa svars tiek vienmērīgi sadalīts visā pēdas garumā, un nerada nekādu slodzi uz atsevišķām pēdas daļām.

Tomēr, jo augstāks papēdis, jo lielāka slodze uz kāju pirkstiem.

Augsto papēžu cienītājām tiek traucēta pēdas un pirkstu asinsrite, 99,9% no šīm sievietēm vieglāk veidojas tulznas, kā arī viņas ātrāk saslimst ar dažādām sēnīšu slimībām.

Ārsti iesaka vilkt augstpapēžu kurpes pēc iespējas retāk un nēsāt ne ilgāk kā 2-4 stundas no vietas. Vēl būtu ieteicams tās laiku pa laikam novilkt vismaz uz 5-10 minūtēm, ļaujot kājām atpūsties.

Atpūtas laikā speciālisti iesaka pakustināt pirkstus, pastiept tos uz sāniem, pakratīt un, ja ir tāda iespēja, tad pamasēt pēdas.

Fizioterapeiti saka, ka divas nedēļas pirms došanās sabiedrībā, kur ilgu laiku būs jāstaigā augstpapēžu kurpēs, būtu vēlams regulāri padzert pelašķu tējas uzlējumu. 1 tējkaroti sausā maisījuma apliet ar 1 glāzi verdoša ūdens, ļaut ievilkties 10-20 minūtes, nokāst, lietot pa 2 ēdamkarotēm 3 reizes dienā, pusstundu pirms ēšanas, 2-3 nedēļas.

Atgriežoties mājās pēc ballītes, vajadzētu nodezinficēt kājas un noņemt nogurumu. Šeit itin labi noderēs parastā melnā tēja. Ieberiet tējkannā 2-3 tējkarotes tējas, aplejiet to ar verdošu ūdeni, ļaujiet ievilkties 5-7 minūtes, nokāsiet un ielejiet vanniņā ar siltu ūdeni.

Vannojiet kājas apmēram 10-15 minūtes. Pēc tam nosusiniet kājas ar mīkstu dvieli, ierīvējiet tās ar rīcineļļu un uzvelciet kokvilnas zeķes, un doties gulēt, paliekot zem kājām spilvenu.

Tāpēc, mīļās sievietes, ja Jūs vēlaties saglabāt veselību, velciet savas modernās augstpapēžu kurpes tikai uz banketiem un ballītēm, nenēsājot tās pārāk ilgi, augstpapēžu kurpes paspēs Jūs iepriecināt, nenodarot pārāk lielu kaitējumu Jūsu kājām.

Komentāri (0)  |  2012-01-28 12:18  |  Skatīts: 2586x
- Pievienot komentāru:

Vārds:

Komentārs:

Drošības kods:

Atpakaļ